^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Dzwonki

  1. 8.00-8.45
  2. 8.55-9.40
  3. 9.50-10.35
  4. 10.45-11.30
  5. 11.40-12.25
  6. 12.45-13.30
  7. 13.40-14.25
  8. 14.35-15.20
  9. 15.30-16.15

Pozostałe

Biulety Informacji Publicznej

synergia logo

facebook

enter

 

 

aktualnosci

Naucz się grać w szachy

social media nabór

CZEKAMY NA WAS! CZAS DO SZKOŁY!

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się w następującym porządku:

• 9.00 msza św. w kaplicy w Targowisku
• Ok. 10.00 – apel dla uczniów na sali rekreacyjnej w szkole, a następnie spotkanie z wychowawcami klas. Zajęcia zakończą się około godziny 11.30.
Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów klasy I na spotkanie z wychowawczynią, Panią Barbarą Bartoś.

IDZIEMY DO PRZEDSZKOLA!

Nowy rok szkolny w przedszkolu w Targowisku – informacje dla rodziców

1 września 2023 roku po przerwie wakacyjnej rozpoczyna pracę przedszkole w Targowisku. Przedszkole jest czynne od godz. 7.00 do 16.00. Rodziców prosimy o wyposażenie dzieci w wygodą odzież dostosowaną do pogody, czapkę na słońce, wygodne obuwie zmienne na gumowej podeszwie, dodatkową zmianę ubrań (także bielizny).

Listy dzieci przypisanych do grup znajdują się w oddziale przedszkolnym.

Zebranie z rodzicami odbędzie się 1 września (piątek) o godz. 17.00 w budynku Szkoły w Targowisku.

Nieobecności dziecka prosimy zgłaszać pod nr tel. 12 284 13 58 (konieczne jest odwołanie posiłków, na który rodzic zdecydował się, wypełniając wniosek do przedszkola).

Pracownicy oddziału przedszkolnego:

Weronika Walczak – wychowawczyni grupy 3- i 4-latków, nauczyciel wychowania przedszkolnego

Katarzyna Karnia – wychowawczyni grupy 4- i 5-latków, nauczyciel wychowania przedszkolnego

Paulina Ratajska – wychowawczyni „zerówki”, nauczyciel wychowania przedszkolnego

Katarzyna Trepa – nauczyciel wychowania przedszkolnego

Anna Wiśniewska – nauczyciel wychowania przedszkolnego

Justyna Pikuła – nauczyciel języka angielskiego

Urszula Cyga – pedagog

Ks. Krzysztof Baran – katecheta

Zapraszamy tutaj: https://www.facebook.com/profile.php?id=100070749604387

“To już jest koniec…”


Podsumowanie pracy Szkoły Podstawowej w Targowisku w roku szkolnym 2022/2023

To już koniec roku szkolnego 2022/2023. W naszej szkole wiele się działo, a wszystko ukierunkowane było na wielostronny rozwój intelektualny, emocjonalny i społeczny dzieci i młodzieży. W tym celu zaproponowaliśmy wychowankom różnorodne działania i inicjatywy, które wyzwalały ich kreatywność, wykorzystywały potencjał i zapewniały rozwój zainteresowań.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w licznych konkursach zarówno zewnętrznych jak i wewnątrzszkolnych.
Warto wspomnieć, że Zuzanna Tokarz- uczennica klasy 8b brała udział w szkolnym etapie kuratoryjnego konkursu z biologii, a Marcin Ogonowski - uczeń klasy 7 w powiatowym etapie kuratoryjnego konkursu historycznego i szkolnym z języka polskiego.

Czytaj więcej...

Godziny pracy sekretariatu szkoły w wakacje

W okresie wakacyjnym sekretariat szkoły czynny od godz. 8.00 - 12.00

PRZEGLĄD TALENTÓW W SZKOLE W TARGOWISKU

21 czerwca 2023 w szkole w Targowisku odbył się przegląd talentów. Uczniowie mogli zaprezentować swoje niezwykłe umiejętności, pochwalić się hobby.
Na sali rekreacyjnej odbyły się występy. Przygotowano układy taneczne, odśpiewano piosenki, zaprezentowano utwory instrumentalne. Uczniowie obejrzeli filmy z kanałów uczniowskich na YouTube. Na korytarzach pojawiły się prace plastyczne, puchary i medale.
Zaskoczyli nas nasi uczniowie swoimi niezwykłymi talentami: kulinarnymi, pisarskimi, muzycznymi, plastycznymi, sportowymi. Gratulujemy odwagi, umiejętności autoprezentacji i siły woli wszystkim Uczestnikom.
Wszystkich uczniów zachęcamy do odkrycia własnego talentu i dedykujemy słowa Marka Twaina: „Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś niż tego, co zrobiłeś”.

Szkolny Dzień Sportu

We wtorek 20.06 mieliśmy przyjemność organizować w naszej szkole dzień sportu. Klasy I-III oraz IV-VIII mogły konkurować indywidualnie w różnych konkurencjach takich jak rzuty do kosza lub do celu, skoki na skakance, strzały do bramki lub tor przeszkód. Uczniowie mieli możliwość wykazać się szybkością, dokładnością jak i gibkością. Bardzo chętnie zapisywali się do poszczególnych konkurencji. Na zakończenie uczniowie zagrali mecz w siatkówkę na nauczycieli, który ostatecznie zakończył się wynikiem 3:2 w setach na korzyść uczniów. Walka była bardzo zacięta i mecz trzymał w napięciu do samego końca. Gratulacje dla wszystkich uczestników oraz zwycięzców.

A. Biernat

RODZINNIE, SPORTOWO I KOLOROWO

VI Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Targowisku

18 czerwca o godzinie 14.00 na boisku LKS Targowianka spotkali się mieszkańcy Targowiska, dzieci, uczniowie, rodzice skupieni wokół Szkoły Podstawowej w Targowisku. Dopisała pogoda i wszyscy – jak co roku – oczekiwali wspaniałej zabawy. Nikt się nie zawiódł – z nami wspaniałe popołudnie jest gwarantowane!
Impreza rozpoczęła się od przedstawienia przygotowanego przez nauczycieli i rodziców szkoły w Targowisku pt. „Skąd się biorą króliki” wg scenariusza Izabeli Degórskiej. Zabawne przygody króliczka Jacusia, który z zapałem szukał odpowiedzi na to, skąd się biorą króliki skutkowały salwami śmiechu dorosłych i uwagą najmłodszych. Stąd wnioskujemy, że przedstawienie bardzo się podobało.

Czytaj więcej...

Niezapomniana wycieczka pełna emocji i atrakcji

W dniu 13 czerwca 2023 uczniowie klas czwartej piątej i szóstej Szkoły Podstawowej w Targowisku wraz z szesnaściorgiem uczniów z SP w Grodkowicach wyruszyli na niezwyłą wycieczkę do parku rozrywki Energylandia. Zanim udaliśmy się na teren parku grupa 51 uczniów została rozdzielona na pięciu opiekunów. Każda z grup poruszała po parku oddzielnie. Na początek jednak, większość z nas udała się na Speed Water Coaster. Przemoczeni, po pierwszej atrakcji ruszyliśmy w głąb parku. Byliśmy w Domu Strachu, Anakondzie, Formule Autodrom, Toffifi, na rollercoasterach: Dragon, Formuła, Boomerang, Mayan, Frida, Śmiej Żelki.

Na podsumowanie pobytu kilkoro z nas postanowiło pójść na najszybszy i najwyższy rollercoaster w Polsce - Hyperion. Emocje sięgnęły zenitu.

Zadowoleni, pozytywnie zmęczeni całodniowym pobytem w Energylandii wróciliśmy do Targowiska około godziny 19. To na pewno nie była nasza ostatnia przygoda związana z tym parkiem rozrywki

Copyright © 2013. ZSO Targowisko Rights Reserved.


Facebook