^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Dzwonki

  1. 8.00-8.45
  2. 8.55-9.40
  3. 9.50-10.35
  4. 10.45-11.30
  5. 11.40-12.25
  6. 12.45-13.30
  7. 13.40-14.25
  8. 14.35-15.20
  9. 15.30-16.15

Pozostałe

Biulety Informacji Publicznej

synergia logo

facebook

enter

 

 

aktualnosci

SZKOŁA W TARGOWISKU - REKRUTACJA

rekrutacjaInformacja o wolnych miejscach w klasie I Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Targowisku

W roku szkolnym 2023/2024 Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Targowisku dysponuje 8 wolnymi miejscami w klasie I.

Wnioski o przyjęcie dziecka (wraz z załącznikami) należy składać do 14 kwietnia 2023 roku w sekretariacie szkoły (godz. 7.30-14.30).

Gramy dla Zosi i Rafała

all

Lektura w pudełku

Uczniowie z klasy V przygotowali pudełka związane z lekturą „Opowieści z Narnii”. Dzieci już na etapie czytania gromadziły różne przedmioty związane lub odnoszące się do treści utworu i jego świata przedstawionego. Zebrane rekwizyty czekały w pudełkach po butach na ustalony termin omawiania lektury. Niektórzy uczniowie przerobili pudełka na szafy, bo tytuł książki to przecież „Lew, czarownica i stara szafa”. W środku pudełkowych szaf znalazło się prawie całe królestwo Narnii, ze śniegiem z waty, ubrankami i futerkami, z lwem-figurką, lalką-czarownicą, z postaciami bohaterów, z flakonikiem eliksiru, plastikowymi mieczami, tarczami i różnymi innymi elementami treści tego niezwykłego utworu.

ONI RECYTUJĄ NAJLEPIEJ

23 lutego 2023 r. na sali widowiskowej Urzędu Gminy Kłaj odbył się Gminny Konkurs Recytatorski. Brali w nim udział reprezentanci szkół podstawowych z Szarowa, Brzezia, Grodkowic, Kłaja i Targowiska.

Konkurs rozpoczęła pani Patrycja Winzer, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Targowisku, która przywitała wszystkich uczestników i przypomniała obowiązujące zasady.
W skład komisji na etapie klas I- III wchodziły: pani Kamila Polak, Dyrektor Gminnej Biblioteki w Kłaju, pani Magdalena Godzic-El Hossein, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Kłaju, pani Małgorzata Balik, Referat Kultury Sportu i Promocji. W kategorii klas IV- VIII prezentacje uczniów oceniały: pani Kamila Polak, pani Małgorzata Balik oraz nauczycielki z poszczególnych szkół, panie: Magdalena Wiercioch, Anna Kokoszko oraz Małgorzata Bolek. Po przesłuchaniu uczniów, nastąpiły obrady, w wyniku których przyznano nagrody i wyróżnienia.

Czytaj więcej...

PRZEDSZKOLE – REKRUTACJA

Informacja o wolnych miejscach w oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Targowisku

W roku szkolnym 2023/2024 oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Targowisku dysponuje 22 wolnymi miejscami.
Wnioski o przyjęcie dziecka (wraz z załącznikami) należy składać w dniach 6– 31 marca 2023 roku w sekretariacie szkoły podstawowej (godz. 7.30-14.30).

Patrycja Winzer
Dyrektor Szkoły Podstawowej
Im. T. Kościuszki w Targowisku

„Dobro. Im więcej go dajesz, tym więcej dostajesz”

20230224 124809 1Zakończyła się szkolna akcja Paczka dla Ukrainy. Składamy wyrazy wdzięczności dla wszystkich uczniów oraz rodziców, którzy podzielili się z potrzebującymi ludźmi cierpiącymi z powodu działań wojennych. Dziękujemy za otwarte serca i bezinteresowną pomoc.

Organizatorzy

Podziękowanie

podziekowanie

Warsztaty fryzjerskie

20 lutego 2023 roku klasy I-III uczestniczyły w warsztatach fryzjerskich prowadzonych przez Panie Paulinę Buczek i Elżbietę Rerutko. Dzieci miały możliwość poznać zawód fryzjera oraz przybory, które wykorzystuje podczas pracy. W trakcie zajęć można było poćwiczyć układanie i ozdabianie długich i krótkich fryzur na 2 głowach z perukami. Do dyspozycji były szczotki, grzebienie, wałki, gumki, frotki, spinki, opaski i przeróżne ozdoby. Chętnych nie brakowało. Największym zainteresowaniem cieszyło się oczywiście koloryzowanie włosów sprayami. Na głowach chłopców pojawiły się postacie superbohaterów oraz mnóstwo ozdobnych zygzaków. Dziewczynki mogły pozwolić sobie na karbowane włosy, kolorowe pasemka oraz koraliki. Przy wykorzystaniu gotowych wzorów i specjalnych pisaków na rękach pojawiły się również tatuaże. Zajęcia podobały się dzieciom, czego dowodem były promienne uśmiechy na ich twarzach.

Bal karnawałowy

16 lutego odbył się w naszej szkole bal karnawałowy dla klas 1-3. Dzieci zaprezentowały się w pięknych strojach, byli bohaterowie bajek i filmów, księżniczki, rycerze, wróżki, a nawet policjant. Wszyscy bawili się znakomicie przy dźwiękach różnorodnej muzyki. Były konkursy, zabawy i tańce. Następny bal już za rok!!!

Copyright © 2013. ZSO Targowisko Rights Reserved.


Facebook