^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Dzwonki

  1. 8.00-8.45
  2. 8.55-9.40
  3. 9.50-10.35
  4. 10.45-11.30
  5. 11.40-12.25
  6. 12.45-13.30
  7. 13.40-14.25
  8. 14.35-15.20
  9. 15.30-16.15

Pozostałe

Biulety Informacji Publicznej

synergia logo

facebook

enter

 

 

aktualnosci

Wycieczka na Spisz - Zamek Spiski i Skalne miasto Drevenik

W dniu 15 kwietnia 2024 roku o godzinie 7 rano wyruszyliśmy w kierunku Spisza na Słowacji, gotowi na niezwykłe przygody. Mimo niepewnej prognozy pogody, nie zniechęcaliśmy się, ufając, że szczęście będzie po naszej stronie. Gdy tylko wyruszyyliśmy zaczął towarzyszyć nam deszcz, lecz jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, słońce przywitało nas tuż po wyjeździe z tunelu na "Zakopiance".

Po trwającej 3,5 godziny podróży dotarliśmy na miejsce, gdzie naszym pierwszym celem było skalne miasto na wzgórzu Drevenik. Pokonując ścieżką położoną pomiędzy skałami, przechodząc przez "piekło", dotarliśmy na szczyt, gdzie otworzył się przed nami widok na Niżne Tatry i Tatry Wysokie.

Następnie udaliśmy się do ruin Zamku Spiskiego, gdzie lokalna przewodniczka, opowiadając historię w języku słowackim, przedstawiła nam historię zamku oraz Spiszu. Język słowacki nie stanowił żadnej barieru w zrozumieniu opowiadanej historii. Jeśli pojawiały się jakieś problemy ze zrozumieniem, pomocą służył nasz przewodnik pan Jakub z Biura Turystycznego Odkrywca.

Podczas powrotu do domu, zatrzymaliśmy się w słowackim McDonald's, gdzie uczniowie mogli przełamać bariery językowe :)

Powróciliśmy na parking szkolny o godzinie 19, bogatsi o nowe doświadczenia i niezapomniane chwile spędzone na Słowackiej ziemi Spiskiej.

W stronę światła

Dnia 15 kwietnia uczniowie klasy IV wraz z wychowawczynią i panią pedagog wybrali się do WOMAI- Centrum Nauki i Zmysłów w Krakowie. Zwiedzanie odbywało się w dwóch etapach:

na początku uczniowie w formie zabawy, eksperymentów mogli dowiedzieć się m.in.: czy dźwięk ma swój kształt, jakiego koloru jest cień. Dzięki magicznemu piaskowi zmieniającemu kolory tworzyli jeziora, góry a przy pomocy okularów odwrócili świat do góry nogami.
Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach sensorycznych „zobacz dotykiem”, podczas których poruszali temat funkcjonowania osób niewidomych. Wykonywali wypukłe prace plastyczne, podpisywali je językiem Braille' a. Była to niesamowita lekcja dla naszych uczniów.

TARGOWISKO POSPRZĄTANE!

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMiGGS-h8Rwlc_AwwCE5845pg55VZtL1I9ljZ782WhihtQ7JcMO_FGivifoGAennleR10rtXkg0WktBkHITdFnuSpiMUh04_0Ya3A0gwQFQfQViuH-e9aS__Okw1J0RlBt79T73Z36jHJw0xhAxBNUcxA=w1260-h945-s-no-gm?authuser=010 kwietnia 2024 roku uczniowie ze szkoły w Targowisku posprzątali swoją miejscowość. Wyruszyli z workami, w rękawiczkach, zbierając śmieci w okolicy szkoły, boisk, na uliczkach, w rowach, nad Tusznicą. W działania włączyły się także przedszkolaki.

Wydarzenie było odpowiedzią na zaproszenie Wicemarszałka Województwa Małopolskiego, Józefa Gawrona. Do tej pory w kolejnych edycjach wydarzenia „Posprzątaj z nami Małopolskę!” brało udział ponad 50 tysięcy wolontariuszy z niemal wszystkich małopolskich gmin.
Celem akcji jest pokazanie dzieciom i młodzieży, że tereny zielone – najbliższe nam – są cenną wartością, o którą należy dbać. Każdy jest odpowiedzialny za to, jak wygląda nasza miejscowość, a nasze codzienne zachowania: szacunek dla zieleni, dbanie o porządek to budowanie postawy obywatelskiej i prospołecznej.

Wyniki rekrutacji do oddziału przedszkolnego w Targowisku

Lista osób zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych oraz liczba wolnych miejsc w oddziałach przedszkolnych w Gminie Kłaj została umieszczona w oddziale przedszkolnych oraz sekretariacie szkoły w Targowisku.

Do dnia 19 kwietnia 2024 roku należy potwierdzić wolę zapisania dziecka do przedszkola.
Druk należy złożyć w sekretariacie szkoły w Targowisku.

Druk do pobrania

ZAPISY DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Uprzejmie prosimy o składanie kart zapisu do świetlicy szkolnej wraz z zaświadczeniami o zatrudnieniu rodziców do 30 kwietnia 2024 roku.

Dokumenty do pobrania w zakładce "rekrutacja".

DZIEŃ BEZ PLECAKA - DZIEŃ Z RADOŚCIĄ

W piątek, 5 kwietnia, do Szkoły w Targowisku można było przyjść bez plecaka. Kreatywność naszych uczniów była - jak zwykle - ogromna. Nauczyciele próbowali stworzyć ranking, który z pojemników na książki wygrywa w tym roku, ale zdania były bardzo podzielone. Podziw budziły zarówno doniczki, kanister, taczki, jak i składana suszarka. Wszystkie torby, siaty, koszyki i inne pomysłowe plecaki budziły wesołość. Gratulujemy twórczego podejścia i poczucia humoru!

SZKOŁA W TARGOWISKU - REKRUTACJA

Informacja o wolnych miejscach w klasie I Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Targowisku

 

W roku szkolnym 2024/2025 Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki

w Targowisku dysponuje 3 wolnymi miejscami w klasie I.

Wnioski o przyjęcie dziecka (wraz z załącznikami) należy składać do 12 kwietnia 2024 roku w sekretariacie szkoły (godz. 7.30-14.30).

Życzenia wielkanocne

życzenia Wielkanoc 2024

DZIEŃ PATRONA W NASZEJ SZKOLE

W dniu 20 marca obchodziliśmy wielkie święto szkoły – Dzień Patrona Szkoły. Uczniowie z klasy IV pod opieką wychowawczyni przygotowali akademię, podczas której przypomnieli najważniejsze informacje związane z życiem i działalnością Tadeusza Kościuszki. Akademia miała formę programu, którego gośćmi byli uczniowie przebrani za postacie historyczne między innymi: cara Pawła I, Bartosza Głowackiego, generała Sierakowskiego, George’a Washington’a. Poruszane treści przypomniały nam wielkie zasługi Tadeusza Kościuszki.

Po uroczystym apelu pani wicedyrektor Barbara Rybak rozdała dyplomy i nagrody uczniom, którzy wzięli udział w szkolnym konkursie. Konkurs polegał na wykonaniu krzyżówki, której hasła związane były z życiem i wielkim patriotyzmem naszego patrona. Wpłynęło aż 28 prac.

Wyniki są następujące:
Kategoria klas I- IV:
I miejsce – Szymon Serafin
II miejsce – Wiktor Pasiut, Stanisław Bukowski
III miejsce – Anastazja Kmiecik, Żaneta Solak

Kategoria klas V- VIII
I miejsce – Stanisław Kępka, Milena Babraj
II miejsce – Milena Duras

Serdecznie gratulujemy!

Copyright © 2013. ZSO Targowisko Rights Reserved.


Facebook