W czwartek 12 kwietnia 2018r. wyjechaliśmy spod szkoły o godz. 5:20. Pierwszym punktem zwiedzania w Warszawie było Stare Miasto w którym znajdowały się piękne kamienice, a na środku rynku Syrenka Warszawska. O wszystkim opowiadał nam przewodnik. Następnie uczestniczyliśmy w warsztatach w Muzeum Warszawskim, gdzie dowiedzieliśmy się o historii Warszawy od jej powstania do czasów obecnych.
Podzieleni na grupy, z mapą muzemu w ręku musieliśmy się uporać z wyznaczonymi nam zadaniami. Po krótkim czasie przeznaczonym na odpoczynek i posilenie się udaliśmy się do Pałacu Kultury i Nauki - najwyższego (jeszcze) budynku w Polsce. Wyjechaliśmy windą na 30 piętro, skąd widać było widać piękna panoramę Warszawy.
Następnym punktem wycieczki była zmiana warty pod grobem Nieznanego Żołnierza. Przewodnik opowiedział nam o Pałacu Saskim, który niegdyś się tam znajdował, ale niestety został zniszczony i pozostał tylko mały fragment. Za grobem znajduje się Ogród Saski w którym była ogromna fontanna. Następnie udaliśmy się do Łazienek Królewskich. Widzieliśmy tam Amfiteatr, Starą Pomarańczarnię, Pałac Myślewicki oraz pomnik Fryderyka Chopina. Po wyczerpującym dniu po godz. 19:00 zakwaterowaliśmy się w miejscu noclegowym i zjedliśmy obiadokolację.
W drugim dniu odwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik. CNK dodało nam dużo wiedzy i chęci do dalszego rozwijania się. Potem obejrzeliśmy groby ważnych osób na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Usłyszeliśmy opowieści o życiu słynnych postaci między innymi: Jana Bytnara pseudonim Rudy, Władysława Szpilmana oraz ofiar powstania warszawskiego.
Następnie zwiedziliśmy Stadion Narodowy, którym byliśmy zachwyceni. Podczas zwiedzania mieliśmy okazję zobaczyć szatnie reprezentacji, prysznice, hall z którego zawodnicy wychodzą na murawę oraz płytę główną stadionu. Na koniec każdy mógł nabyć pamiątki. Po opuszczeniu stadionu zakończyliśmy naszą wizytę w Warszawie. Udaliśmy się do autokaru i wyruszyliśmy w długą podróż do domu.
Julia Strach, Magdalena Sikora