^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Dzwonki

  1. 8.00-8.45
  2. 8.55-9.40
  3. 9.50-10.35
  4. 10.45-11.30
  5. 11.40-12.25
  6. 12.45-13.30
  7. 13.40-14.25
  8. 14.35-15.20
  9. 15.30-16.15

Pozostałe

Biulety Informacji Publicznej

synergia logo

facebook

Aktualności

Rodzicu, działaj póki nie jest za późno!

• Jeśli Twoje dziecko boi się wyjść z domu;
    • Jeśli Twoje dziecko zachowuje się inaczej niż dotychczas i trwa to dłużej niż dwa tygodnie;
    • Gdy dziecko zgłasza problemy z koncentracją i widzisz, że faktycznie dużo czasu poświęca na naukę, natomiast nie ma efektów - niekoniecznie w postaci ocen, bo dziecko samo ma poczucie, że się nauczyło, ale nie przyswoiło powtarzanej wiedzy;                                                                                                                                                                                          
    • Jeśli u Twojego dziecka złość miesza się ze smutkiem  –   dzieci w depresji mają w sobie dużo złości i rozdrażnienia;
    • Przejawia brak entuzjazmu do realizowania hobby, które wcześniej było w jego życiu bardzo ważne - to się przekłada na brak odczuwania przyjemności;


    • Jeżeli dziecko ma problemy z zaśnięciem, wybudza się, chodzi po domu albo budzi się wcześnie rano i nie może zasnąć.  Mówi, że ma natłok myśli, jest zmęczone w ciągu dnia, również nie powinniśmy tego ignorować;
    • Jeśli słyszysz, że dziecko czy nastolatek powtarza: "jestem temu winien", "gdyby mnie nie było, toby było lepiej", "gdyby mnie nie było, toby nie było problemów", "wszystko, co robię, robię źle".                                                                                                                                  


RODZICU DZIAŁAJ!!!

Nie mów dziecku w kryzysie emocjonalnym, żeby się wzięło w garść,  nie zapewniaj go również, że wszystko będzie dobrze.

Te sytuacje powinny być dla nas alarmujące. Należy koniecznie skontaktować się z psychologiem. Jest dostępny w naszej szkole w poniedziałki. Dodatkowo, jeśli będzie potrzeba, można się spotkać z psychologiem ( Pani Agnieszka Biernat) we środę w godzinach popołudniowych (do ustalenia przez Librusa lub/i przez sekretariat szkoły tel. 122841469).
Zachęcam do przeczytania artykułu:  Mała głowa pełna strachu - Tygodnik w INTERIA.PL
( Na podstawie artykułu psycholog Eweliny Karpińskiej - Morek, „Mała głowa pełna strachu” )

Copyright © 2013. ZSO Targowisko Rights Reserved.


Facebook