^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Dzwonki

  1. 8.00-8.45
  2. 8.55-9.40
  3. 9.50-10.35
  4. 10.45-11.30
  5. 11.40-12.25
  6. 12.45-13.30
  7. 13.40-14.25
  8. 14.35-15.20
  9. 15.30-16.15

Pozostałe

Biulety Informacji Publicznej

synergia logo

facebook

enter

 

 

Aktualności

Podsumowanie pracy Szkoły Podstawowej w Targowisku w roku szkolnym 2020/2021 cz II

Bardzo aktywnie działał w naszej szkole Samorząd Uczniowski, proponując akcje i konkursy integrujące naszą społeczność oraz przedsięwzięcia uczące empatii, wrażliwości i wyzwalające chęć pomagania. We wrześniu obchodziliśmy kolorowy dzień jesieni, w październiku włączyliśmy się w obchody Światowego Dnia Uśmiechu, Międzynarodowego Dnia Spódnicy i X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. W listopadzie zachęcaliśmy uczniów do zaangażowania się w obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek!- powstało z tej okazji wiele przepięknych, kolorowych masek przedstawiających ulubionych bajkowych bohaterów. 20 listopada z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka -dzieci, młodzież i nauczyciele ubrali się na niebiesko. 9 lutego w Dzień Bezpiecznego Internetu przypominaliśmy rodzicom, uczniom i nauczycielom o konieczności zapewnienia BEZPIECZNEGO dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. 21 marca włączyliśmy się w obchody Światowego Dnia Zespołu Downa. W związku z tym uczniowie naszej szkoły założyli kolorowe skarpetki, pokazując w ten sposób solidarność z osobami chorymi. 25 marca z okazji Światowego Dnia Czytania Tolkiena nasi uczniowie wzięli udział w konkursie na najpiękniejszą zakładkę do książki, na której należało umieścić ciekawostki z życia autora, informacje o jego twórczości lub informacje o bohaterach lub wydarzeniach z lektury “Hobbit”. W kwietniu włączyliśmy uczniów w obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi - dzieci z klas II-III wzięły udział w konkursie plastycznym „Ziemia – planeta marzeń”,młodzież poznała ideę Europejskiego Zielonego Ładu oraz wykonała projekt „eko-domu”. Zaproponowaliśmy również udział w konkursie z okazji Święta Chrztu Polski- uczniowie przygotowali piękne prace plastyczne oraz krzyżówki.

Szkoła nie tylko uczy, ale i wychowuje, dlatego zaangażowaliśmy wszystkich naszych wychowanków w akcje charytatywne na rzecz chorych dzieci z naszej miejscowości - Teosia i Rity, odzew przerósł nasze oczekiwania. Wrażliwość, empatia, chęć niesienia pomocy to wartości, które w naszej szkole są niezmiennie bardzo cenione.
W dniach 5-6 października 2020r. grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w Forum Liderów Młodzieżowych w Wieliczce. Uczestniczyli w projekcie “Decydująca bitwa. Gra przestrzenna”, który miał na celu zwiększenie świadomości historycznej młodzieży związanej z odzyskaniem i odbudową państwowości polskiej.
Pomimo, że od października uczyliśmy się zdalnie, nie zapominaliśmy o ważnych wydarzeniach patriotycznych i tradycjach, które integrują społeczność wiejską, szkolną i rodzinną. W innej formie niż do tej pory, w postaci prezentacji, filmów, nagrań i materiałów elektronicznych zamieszczanych m. in. na stronie szkoły, czciliśmy pamięć 11 listopada czy 3 Maja, pamiętaliśmy o wielkich Polakach takich jak Jan Paweł II i Tadeusz Kościuszko, śpiewaliśmy hymn państwowy, pieśni patriotyczne i kolędy, przesyłaliśmy życzenia świąteczne. Takie przedsięwzięcia pokazywały naszym wychowankom, że są rzeczy o których nie wolno zapomnieć, że tożsamość narodowa i kulturowa decydują o naszym istnieniu, a jednocześnie integrowały w trudnym czasie zamknięcia pandemicznego.
Podkreślaliśmy wartość rodziny, stąd zaproszenie do kampani społecznej „Benefis Naszej Rodziny”.
Kiedy wreszcie pozwolono wrócić nam do szkół, zdecydowaliśmy się położyć nacisk przede wszystkim na integrację dzieci i młodzieży oraz aktywność fizyczną. Zorganizowaliśmy Dzień Dziecka, podczas którego promowaliśmy zdrowy tryb życia- nasi wychowankowie usłyszeli rady dietetyczki oraz mieli okazję poćwiczyć z Ilyą Markovem, mistrzem świata, Europy i wicemistrzem olimpijskim w chodzie na 20 km.
Zorganizowaliśmy maraton wycieczkowy, każda klasa pod opieką wychowawcy przynajmniej raz wybrała się na wycieczkę krajoznawczo- turystyczną, pieszą lub rowerową. Zdobyliśmy m. in. górę Leskowiec w Beskidzie Małym, Łysicę- królową Gór Świętokrzyskich, Trzy Korony w Pieninach, a także przemierzyliśmy na rowerach Puszczę Niepołomicką i dotarliśmy m. in. nad Czarny Staw i na Poszynę.
Nietypowy, ale obfitujący w działania rok szkolny zakończył Piknik Rodzinny, który odbył się 27 czerwca br. z inicjatywy nieocenionej Rady Rodziców i przy zaangażowaniu licznych rodziców. Wydarzenie zgromadziło wiele rodzin, dostarczyło świetnej zabawy i pozwoliło na integrację.

Rok szkolny 2020/ 2021 w znacznym stopniu podporządkowany był pandemii. Przez ponad 6 miesięcy uczyliśmy się zdalnie. Doświadczenia zdobyte podczas zeszłorocznego nauczania on -line pozwoliły nam- nauczycielom, rodzicom i uczniom -lepiej odnaleźć się  w rzeczywistości podporządkowanej nauce na odległość. Ankiety przeprowadzone wśród rodziców i uczniów naszej szkoły pokazały, że większość ankietowanych jest zadowolona z poziomu zdalnego nauczania w naszej szkole. Deklarują oni, że nauczyciele okazywali uczniom zrozumienie i życzliwość podczas lekcji on- line, byli z wychowankami w kontakcie i służyli pomocą oraz kierowali do uczniów i rodziców odpowiedź zwrotną na temat osiągnięć i postępów w nauce. Nauczyciele w tym czasie intensywnie się dokształcali, aby sprostać wymaganiom sytuacji i zaproponować uczniom podczas zdalnych lekcji ciekawe rozwiązania edukacyjne.
Gorąco dziękujemy Rodzicom za wsparcie działań szkoły. Ważne dla nas jest Wasze zaangażowanie, zrozumienie, pomoc i życzliwość. Dzięki temu wszystkie działania, projekty, akcje i zadania udało się z sukcesem zrealizować. Podziękowania należą się także Wam- kochane dzieci , droga młodzieży- za wytrwałość, mobilizację oraz samodzielność i odpowiedzialność w nauce przebiegającej inaczej. Wymiernym dowodem Waszego i naszego sukcesu są bardzo wysokie wyniki egzaminu ósmoklasisty.
Życzymy Rodzicom, Uczniom, Nauczycielom i pracownikom szkoły udanych wakacji, odpoczynku i ciekawych przygód.
W imieniu rady pedagogicznej SP w Targowisku
Iwona Sobas

Copyright © 2013. ZSO Targowisko Rights Reserved.


Facebook