^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Dzwonki

  1. 8.00-8.45
  2. 8.55-9.40
  3. 9.50-10.35
  4. 10.45-11.30
  5. 11.40-12.25
  6. 12.45-13.30
  7. 13.40-14.25
  8. 14.35-15.20
  9. 15.30-16.15

Pozostałe

Biulety Informacji Publicznej

synergia logo

facebook

enter

 

 

Aktualności

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą na celu zachęcenie mieszkańców miast/wsi do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania.
 Kampania ETZT trwała od 16 do 22 września.  W tym roku motywem przewodnim kampanii było hasło  „Bezpiecznie i zdrowo dzięki zrównoważonej mobilności”.
Wybór tematu nie był przypadkowy, gdyż jest on hołdem upamiętniającym trudy, jakie Europa – i świat – odczuły w czasie pandemii COVID-19. Stanowi on również refleksję nad możliwościami zmian wynikającymi z tego bezprecedensowego kryzysu zdrowotnego obserwowanego w Europie.  Kampania miała na celu  zachęcić miasta i gminy do podtrzymania dynamiki procesów zaobserwowanych w ubiegłym roku, takich jak zwiększona aktywna mobilność oraz korzystanie z mobilności niskoemisyjnej lub bezemisyjnej.


Ponadto, dzięki tej inicjatywie ludzie  są także mobilizowani do utrzymywania dobrej kondycji fizycznej i psychicznej, a także do tego, by wybierając środek transportu, dbać o środowisko i zdrowie innych.
W tym roku w akcji dzieło udział blisko 2200 miast.
   Rozwój polskich miast i gmin oraz poprawa jakości życia wszystkich mieszkańców – to główne powody, dla których samorządy są zachęcane do aktywnego włączenia się w obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Udział w wydarzeniu to także szansa na promowanie swoich miejscowości, ciekawych pomysłów i inicjatyw, które rozwijają lokalny transport. Szkoła Podstawowa w Targowisku również włączyła się do  owej kampanii. Z tej okazji został przygotowany przez uczniów plakat promujący alternatywne środki transportu, zachęcający do rezygnacji z samochodu, jeśli tylko to  możliwe. Ponadto w klasach przeprowadzono pogadanki odnośnie wpływu spalin samochodowych na środowisko, oraz zdrowie.  Copyright © 2013. ZSO Targowisko Rights Reserved.


Facebook