^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Dzwonki

  1. 8.00-8.45
  2. 8.55-9.40
  3. 9.50-10.35
  4. 10.45-11.30
  5. 11.40-12.25
  6. 12.45-13.30
  7. 13.40-14.25
  8. 14.35-15.20
  9. 15.30-16.15

Pozostałe

Biulety Informacji Publicznej

synergia logo

facebook

enter

 

 

Aktualności

“W trosce o byt i przyszłość naszej Ojczyzny…”

Rocznica uchwalenia Konstucji 3 Maja w Gminie Kłaj

Tradycyjnie, jak co roku, spotkaliśmy się w Targowisku w dniu święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W gminnych uroczystościach wzięli udział Zbigniew Strączek - Wójt Gminy Kłaj, Radni Powiatu Wielickiego, Radni z Gminy Kłaj, Sołtysi, Rady Sołeckie, dyrektorzy szkół, przedszkoli, jednostek administracyjnych, instytucji i stowarzyszeń z terenu gminy. Obchody rozpoczęły się od Mszy św. odprawionej przez wielebnego Stanisława Śliwę, proboszcza parafii w Łężkowicach. Następnie udaliśmy się pod Pomnik Niepodległości, gdzie zapalono znicze, a delegacje złożyły wiązanki. Za sztandarami przemaszerowaliśmy do Wiejskiego Domu Kultury, gdzie wzięliśmy udział we wzruszającej akademii przygotowanej przez uczniów klas VI i VII oraz chór szkolny pod opieką pań Iwony Sobas i Urszuli Charyckiej - Nazaruk.


Młodzież przypomniała nam najważniejsze wartości, na których opiera się Konstytucja, takie jak: dobro, prawda, sprawiedliwość, równość, praworządność, tolerancja, wiara, życie, niepodległość czy wolność. Ze sceny wybrzmiały słowa, które powinny głęboko zapaść w serca i umysły, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za poszanowanie zasad, o których stanowi Konstytucja:
“W trosce o byt i przyszłość naszej Ojczyzny (...) my, Naród Polski - wszyscy obywatele Rzeczypospolitej (...) równi w prawach i powinnościach wobec dobra wspólnego - Polski (...) w poczuciu odpowiedzialności przed Bogiem lub przed własnym sumieniem…”.
Kwestie recytatorów przepięknie wzbogaciły fragmenty dzieł Fryderyka Chopina oraz nastrojowe piosenki chóru i utwory muzyczne zagrane na organach i skrzypcach. Występy zrobiły ogromne wrażenie na widzach i wywołały łzy wzruszenia.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Mieszkańcom Gminy za wspólne świętowanie. Słowa podziękowania kierujemy w szczególności do pocztów sztandarowych, harcerzy, strażaków z OSP w Targowisku, którzy swoją obecnością uświetnili naszą uroczystość. Dziękujemy też Rodzicom uczniów, panu Grzegorzowi Nazarukowi i Mieczysławowi Piwowarowi za pomoc w organizacji uroczystości.

Iwona Sobas

Copyright © 2013. ZSO Targowisko Rights Reserved.


Facebook