^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Dzwonki

  1. 8.00-8.45
  2. 8.55-9.40
  3. 9.50-10.35
  4. 10.45-11.30
  5. 11.40-12.25
  6. 12.45-13.30
  7. 13.40-14.25
  8. 14.35-15.20
  9. 15.30-16.15

Pozostałe

Biulety Informacji Publicznej

synergia logo

facebook

enter

 

 

Aktualności

W Krainie Konika Polskiego

Dnia 12 czerwca wczesnym rankiem uczniowie klas VIIIa, VIIIb, VII, VI wyruszyli autokarem do renesansowego miasta- Zamościa, założonego przez kanclerza Jana Zamoyskiego. Zwiedzanie z przewodnikiem rozpoczęliśmy od obejrzenia Bastionu VII, który bronił miasto przed najeźdźcami. Następnie przeszliśmy do Rotundy, w której znajdują się tablice informacyjne i epitafia, dedykowane poszczególnym osobom lub grupom społecznym. Z woli mieszkańców Ziemi Zamojskiej miejsce to zostało upamiętnione jako Pomnik Męczeństwa Zamojszczyzny, o czym dokładnie opowiedziała nam Pani Przewodnik. Kolejnym punktem naszej wycieczki było podziwianie pięknego Rynku. To wspaniały plac otoczony pięknymi renesansowymi kamienicami zwieńczonymi attykami i z podcieniami. Odwiedziliśmy również Rynek Solny oraz katedrę pw. Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła. Po południu zaglądnęliśmy do Gospodarstwa Olechaty, w którym mieliśmy możliwość uczestniczenia w pokazie tłoczenia oleju na dwuwiekowej olejarni. Dodatkowo każdy z nas degustował olej świąteczny z chlebem.

 

Dzień drugi rozpoczęliśmy od spaceru po Roztoczańskim Parku Narodowym. Szybko dotarliśmy do jednego z pięknych rezerwatów- Bukowej Góry. Po drodze minęliśmy Pomnik Poległych Leśników- symboliczne kamienie upamiętniają zamordowanych podczas II wojny światowej leśników. Następnie dotarliśmy do najpopularniejszego kąpieliska Roztocza- Stawów Echo. Mieliśmy wielkie szczęście, ponieważ po drodze spotkaliśmy pasące się koniki polskie. Odwiedziliśmy również zabytki w Zwierzyńcu, m.in. kościół na wyspie pw. św. Jana Nepomucena.
Wieczorem zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do szkoły, skąd rozeszliśmy się do naszych domów.

Copyright © 2013. ZSO Targowisko Rights Reserved.


Facebook